Okresní kolo hry Plamen - 25.-26.5.2019

31.05.2019 18:41

O víkendu 25.-26. 5. se konala nejdůležitější soutěž roku pro naše mladé hasiče. Okresní kolo hry Plamen se letos konalo ve Skutči, kde část se konala v letním areálu a část na tréninkovém hřišti u koupaliště. V podzimní části se lépe dařilo starším žákům, kteří v závodu požárnické všestrannosti vybojovali krásné
4. místo, mladší žáci měli vstup do soutěže podstatně horší, ale o to s větším elánem se připravovali na květnové kolo. Sportovní klání bylo zahájeno štafetou 4x60m, kde si oba týmy připsaly po jednom neplatném pokusu, druhé pokusy byly spíše průměrné. Další disciplínou byl požární útok CTIF, kterého se účastnil pouze tým starších na hřišti u koupaliště. Po velmi nevydařeném pokusu, kde tým získal 95 trestných bodů, bylo třeba podat dobrý výkon, což se povedlo a starší žáci vybojovali 7. místo v této disciplíně, zařadili se za nejlepší týmy v okresu. Následující disciplína se opět konala na fotbalové hřišti a jednalo se o štafetu CTIF, které se účastnilo všech 9 členů každého z týmů. V této disciplíně se o trochu lépe vedlo týmu starších, ale oba týmy se umístily ve středu tabulky. Ještě ten samý den se konala štafeta dvojic, jak se ukázalo, v této disciplíně mají oba naše týmy velké rezervy. Během obou pokusů mladších i starších žáků byly nasbírány trestné body a umístění nebylo vůbec dobré. Druhý den, v neděli, se konala královská disciplína požárních útoků, protože souběžně závodili jak mladší tak starší žáci na 4 platech, byl požární útok náročný hlavně pro vedoucí. Děti vše zvládly a předvedly velmi dobré výkony. Celkové umístění mladších žáků bylo 14. místo z 20 a starších žáků 6. místo z 22 soutěžních družstev. Na příští rok děti slíbily, že si opraví štafetu dvojic a umístění bude ještě o něco lepší.